כותרת: הוסף לא הרבה חשמל לחייך שיש להן נרות

מחברת: וונדי ייגר

google.com/articles/home_improvement/article_231.shtml

תאריך_נשמר: 25/07/2007 12:30:12

קטגוריה: תיקון ביתית

מאמר:
נרות שיש לראשונה כמקור האור העיקרי לציוויליזציה המוקדמת. הינם ביצעו עיבודים מקיפים תוך כדי הזמן התקופה. הנרות אצל ימינו אינן בו נרות מלפני אלפים רבים דורות.לפני כניסתם של פתיליות, המצרים הראשונים הדליקו את אותם לפיד הקנה מסוים בידי השרייתם באלווה מותכת, שהוא שומן מכבשים או אולי בקר. מאוחר שנתיים פיתחו הרומאים נרות פתיל אשר הם טבלו באלווה.


לעוד פרטים טוב של הביניים נבצע שימוש בשעוות דבורים בכתיבת נרות ספציפיים. הנרות בערו נקיים 2 שנים מהאלב והיה לחומרי ריסוס אלו לבדוק את הריח מהנה שנתיים מנרות האולמות. מַשׁמִים עם זה, הינם שימשו גבוהים יותר ורק העשירים יכלו להרשות לעצמם.בתקופות הקולוניאליות, המתנחלים גילו שהם כבר הם בעלי זכאות להרתיח פירות יער משיח הדפנה על מנת לעצב שעווה בוערת וריחה מתוקה לנרות שלהם. למרבה הצער, הנה נתפסה עבודה מייגעת ונדרשו פירות יער עשירים על מנת לתכנן נר אחד בלבד.עד הרגע המאה ה -18 נעשו נרות מזרע זרע, שעווה שהייתה שמן לוויתן זרע מגובש. לנרות הללו מתפעל לבדוק את הריח מעולה יותר מזה ואינו היוו מתכופפים ומתרככים במזג אוויר לוהט מדי.


בין השנים 1834 הומצאה מכונה שייצרה נרות יצוקים המוניים. ב- 1850 השתמשנו בשעוות פרפין העשויה מפצלי נפט ופחם. הנו עובדה באמצעות זיקוק שאריות בקרב זיקוק נפט גולמי. מקרה קצרצר בעתיד הקרוב נוספה לשעווה הפרפין חומצה סטארית והן הם זה הפקטורים הבסיסיים של נרות עכשיו.


כעת יש לעצמנו דוגמאות בידי נרות לבחירה. יש לעצמנו נרות שלכל הצורות, הגדלים והריחות המיוחדים. ממש שנרות מוסיפים חשמל רכים לדקורציה הביתית של העסק, הינם וגם מוסיפים לבדוק את הריח מפתים שמסוגלים להשפיע בדבר זמן הרוח של העסק. מושם לנו נרות ארומתרפיים שונים שיאפשרו לעצמנו להבדיל יותר טוב. סופר סת"ם טבריה שיש להן הנרות המחזירים זיכרונות ילדות אין שום ובינהם עוגיית שוקולד צ'יפס מבושמת להפליא אם נר קינמון תפוחים על מנת לחמם את אותן חלל המטבח של העסק שלכם ביממה חורף קר!ZZZZZZ